Diody LED – czym się różnią?

Dodano: 06.04.2023
Diody LED – czym się różnią?

Dioda LED to elektroniczny komponent, który emituje światło pod wpływem przepływu prądu przez nią. Wśród różnych producentów diod LED, często wymienia się cztery najpopularniejsze rodzaje: SMD, Epistar, CREE oraz OSRAM.

Oto kilka różnic między nimi:

  • SMD to rodzaj diody LED, która jest montowana bezpośrednio na płytce.
  • Epistar, CREE i OSRAM natomiast są producentami diod LED o różnych typach, m.in. SMD, COB (chip-on-board), High Power LED czy MCOB (multiple chip-on-board).
  • Epistar i CREE są uznawane za liderów w produkcji diod LED o wysokiej jakości i wydajności. Dzięki temu są stosowane w miejscach o wysokich wymaganiach, np. w oświetleniu ulicznym, lampach przemysłowych czy reflektorach.
  • OSRAM to niemiecki producent, który również oferuje diody LED wysokiej jakości, ale bardziej skupia się na rynku oświetlenia domowego i samochodowego.
  • Diody LED SMD mają mniejszą wydajność niż diody High Power LED, COB czy MCOB, ale z kolei są tańsze i łatwiejsze w montażu.

 

Podsumowując, diody LED SMD są tańszym i popularnym wyborem, a Epistar, CREE i OSRAM oferują diody LED o wysokiej jakości i wydajności, co sprawia, że są one lepszym wyborem do profesjonalnych zastosowań.

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Zobacz wszystkie

Instalacja elektryczna w ciągniku rolniczym - informacje i rozbudowa

Czytaj dalej

Lampy Robocze Led – czym są i co powinniśmy o nich wiedzieć?

Czytaj dalej

Diody LED – czym się różnią?

Czytaj dalej